Bydlení ve stylu Provence u vás doma

Kuchyně provence

Kdo jednou zavítá na jih slunné Francie, odváží si nejen řadu vzpomínek, ale také touhu bydlet alespoň trošku podobně, jako milí, usměvaví a levandulovými pláněmi obklopení obyvatelé jihu této země. Není tedy ničím překvapivým, že nejčastějším suvenýrem z cest bývá levandule, jež je zároveň hlavním motivem celého stylu Provence.  Chcete si doma zařídit kousek jižanského tepla? Stačí vsadit na osvědčené dekorace a vybavit byt sladěnými tóny!

Inspirace hledejte ve venkovském duchu

Stačí zajet k babičce na chalupu nebo oprášit staré věci na půdě, které skladoval ještě váš dědeček, a zjistíte, že inspirace nečeká nikde daleko. Dekorace a ozdoby mají většinou romantický vzhled, tvoří je zejména srdíčka, oprýskaný nábytek, starožitnosti a lněné či bavlněné textilie s potiskem. Hlavními barvami ložnice Provence by měla být krémová, fialková, světle růžová nebo zelenkavá. Všechny tyto barvy lze sladit s jednoduchými a zároveň velice vkusnými dekoracemi v podobě šedého nábytku s patinou. Místo v ložnici vyhraďte také ozdobám na zeď. Skvěle se budou vyjímat třeba rámečky s fotkami vašich dětí a dovolenkových momentek, vysoké lucerny a v neposlední řadě živé květiny v plechových květináčích.

Středomořský styl patří do kuchyně!

Kuchyň bývá u drtivé většiny z nás centrálním místem, protože právě zde vznikají chutné pokrmy, voní domácí bábovka nebo usedá celá rodina ke stolu nejen o vánocích. Jestliže patří francouzský jih k vašim oblíbeným destinacím, vyplatí se investovat a zvolit prvky do kuchyně Provence. Stolování získá na originalitě díky pohodlné lavici na sezení s romanticky laděným polstrováním a detaily, které vás přenesou do levandulové Provence! Kromě levandule můžete přidat třeba voňavý rozmarýn, slunečnice, růže a pak hortenzie. Styl Provence patří mezi atraktivní a vyhledávané, protože tak nějak připomíná staré časy a domov působí klidně, hřejivě a zároveň komfortně. Nejen dekorace, ozdoby, bytový textil a nábytek v tomto duchu koupíte online a vybavíte tak vybrané prostory vzpomínkou na Francii.

Sdílet článek