Bezpečnost práce a zdraví na pracovišti

ochranné pracovní prostředky

Povinností každého zaměstnavatele je zajistit bezpečné pracoviště a vhodné ochranné pracovní prostředky pro pohodlnou práci. Nejedná se přitom pouze o dělnické profese, které tráví svou směnu v nebezpečném prostředí a musí chránit zrak, ruce, nohy či hlavu. Bezpečné pracoviště znamená také správné uspořádání kanceláří a dalších prostor, kde pracují zaměstnanci.

Ochranné pracovní prostředky lze nakoupit pohodlně online. Na stránkách www.celar.cz seženete kompletní vybavení pro své zaměstnance do výrobních prostor, průmyslových hal i továren a stejně tak do kanceláří. Tam sice pracovníci neupotřebí třeba ucpávky do uší či ochranné brýle, ale naopak ocení kvalitní obuv.

Vhodné vybavení pro každé odvětví

Ať už hledáte produkty pro gastro a zdravotnictví, dělnické pracovníky či myslivce a automechaniky, vše naleznete na totožné webové stránce. Kompletní sortiment doplňují samozřejmě i další vybavení a příslušenství pro pohodlnou a bezpečnou práci. Například obuv do kanceláře musí splňovat určité parametry stejně jako boty do provozu, kde hrozí nebezpečí poranění. Boty do provozů by proto měly být opatřeny pevným opatkem, ocelovou špičkou, zpevněným jazykem boty a v neposlední řadě též gumovou podrážkou s protiskluzovým povrchem. Díky tomu zamezíte nechtěnému uklouznutí na olejových skvrnách a nerovných površích.

Bezúrazovost je v kurzu

Každá větší společnost, jež disponuje dělnickými místy, zjišťuje prevenci úrazovosti. Skvělé je samozřejmě nulové, popřípadě velmi nízké číslo, které je jasným důkazem, že bezpečnost na pracovišti funguje přesně tak, jak má. Důležité je na ochranných pracovních pomůckách nešetřit, protože pouze kvalitní vybavení může perfektně plnit svou funkci. Dopřejte svým zaměstnancům kompletní sortiment pomůcek a usínejte s pocitem, že jsou dobře zajištění před úrazy, poničením kůže, poraněním či trvalým poškozením zraku, sluchu a dýchání.

Sdílet článek