5 důvodů, proč je modal tak populární

luxusní dámské ručníky

Modalové vlákno je jedním z nejpopulárnějších materiálů, které jsou v současnosti k dostání. Přitom se jedná o zcela přírodní produkt. Jaké jsou jeho vlastnosti a proč si získává stále větší popularitu? Podívejte se na přehled základních informací o textilii, která bývá používání při výrobě luxusních dámských ručníků či luxusních pánských ručníků.

Nádherný lesk

Modalové vlákno je přirozeně lesklé. Župany a osušky, které se z něj vyrábí, tak mají skutečně luxusní vzhled. Co je ale velmi překvapivé je fakt, že si tento lesk vlákno zachovává po celou dobu životnosti produktu, tedy i po mnoha pracích cyklech. Lesklý a hebký povrch je snadné si zamilovat. 

Zcela přírodní

Zatímco jiné lesklé materiály se tvoří uměle pomocí chemických procesů a směsí umělých vláken a látek, modal je čistě přírodní kráskou. Jak se vlastně tvoří? K výrobě modalového vlákna se používá celulóza, a to nejčastěji z bukových stromů. Jedná se tak o zcela přirozený a přírodní obnovitelný zdroj pro výrobu textilu. 

Skvěle absorbuje

Modalové vlákno je úžasné pro svou jedinečnou schopnost pojmout velké množství tekutiny. Pokud si z tohoto vlákna pořídíte župany, nebudete muset používat ručníky. Dokonale vás totiž vysuší i zahřeje právě luxusní župan z modalu. Budete v té nejlepší společnosti. 

Je pružný

Modalové vlákno je dokonce příjemné i na dotek. Je jemnější než bavlna a dostatečně pevné i při zátěži. Materiál je celkově pružný a příjemný na dotek. K hedvábnému lesku a jemnosti se tak přidává i přidaná hodnota ve formě velké výdrže textilu. 

Vhodný pro alergiky

Jelikož materiál dokáže rychle odvádět vlhkost z povrchu těla, je vhodný také pro alergiky. Modal je dostatečně prodyšný, čímž zamezuje vzniku plísní a kožních potíží. Výborně schne a dá se používat pro výrobu celé řady textilií. 

Možná i vy zjistíte, že jakmile si jednou domů pozvete vysoce kvalitní a přírodní modalové vlákno, již nebudete chtít nic jiného.

Sdílet článek