2 tipy na výběr šatní skříně

Úložných prostorů není nikdy dost. Jestliže je však začnete nakupovat jen podle toho, jak se vám momentálně líbí cena a rozměry, stane se váš domov nevzhlednou přehlídkou nábytku. Nejprve se inspirujte nápady novodobých designerů, kteří se rádi dělí o své poznatky na mnoha webových stránkách. Přinášíme dva tipy, čím se při výběru řídit.

Na materiálu záleží

Čím odolnější materiál, tím lépe. Zohledněte však i to, kam šatní skříně umístíte. Například od kovových variant lze očekávat vyšší odolnost vůči mechanickému opotřebení, ale hodí se především do skladů, zaměstnaneckých šaten apod. Do kanceláří a domácností se pořizují dřevěné, přičemž k nejpopulárnějším patří masiv a lamino.

Posuďte rozvržení vnitřku. Kolik horních a bočních polic se nabízí, jak vysoko umístili šatní tyč, abyste dlouhé šaty, kabáty a sukně na ramínkách příliš nemuchlali ve spodní části. K plusům patří zásuvky v dolní části, kam snadno naskládáte spodní prádlo nebo ponožky. Barva skříní by měla ladit s ostatním vybavením. Světlé a bílé šatní skříně skvěle zapadnou do nejtmavších předsíní a tam, kde postrádáte dostatek denního světla.

Šatní skříně do malých místností

Hlavně ženy milují nákupy oblečení. Neustále vyhlížejí slevy a poté domů donesou několik napěchovaných tašek trendy kousků. Kam to všechno uklidit, když byt nepatří mezi nafukovací předměty? Určitě se dost místa uvolní probírkou a vyřazením okoukaných svršků. Při zařizování už myslete na tento fakt, protože čím větší prostory máte hned, tím líp. K zaplnění dochází opravdu hodně brzy. Do menších místností pořiďte šatní skříně s posuvnými dveřmi, u kterých nemusíte myslet na to, kam se budou otvírat a kolik centimetrů vám to zabere. Vyplatí se i šatní skříň se zrcadlem, kde docílíte optického zvětšení celého pokoje. Uplatníte také různé varianty nástavců, do nichž zkuste ukládat věci, které momentálně moc nevyužíváte.