Procestoval/a bys svět? Výběr střední máš jasný!

girl-571808_1280

Nebojíš se neznámých prostředí a nových výzev a rád/a poznáváš něco nového? Baví tě jazyky a zeměpis? V tom případě máš rozhodování o střední škole úplně bez problémů. Jsi jasným prototypem budoucího studenta cestovního ruchu.

„Kdyby cestování bylo zdarma, už byste mě nikdy znova neviděli.“

Zdarma bohužel není, ale můžeš významně přispět šanci, že budeš jednoho dne hodně cestovat po celém světě. Jak? Uč se věci, které jsou k cestování potřebné. Jazyky, zeměpis, apod. Pak seženeš zaměstnání například v cestovní kanceláři jako průvodce v některé cizí zemi a tvé pracovní cesty ti bude platit zaměstnavatel. Vlastně ti budou ještě platit za to, že cestuješ. Zní to lákavě? Tak už víš, co uvést na přihlášku! Obor cestovní ruch.

Co se budeš učit?

Na různých školách se může skladba učiva mírně lišit, proto uvádíme, že veškeré zmíněné informace se vztahují k pražské Střední škole cestovního ruchu Arcus. Základem studia jsou tam předměty jako technika cestovního ruchu, ekonomika cestovního ruchu, účetnictví, průvodcovství, základy práva, psychologie, zeměpis cestovního ruchu i praxe. A samozřejmě jazyky, protože čím víc jazyků umíš, tím víckrát jsi člověkem. Od prváku se učí povinně dva cizí jazyky, ve druháku přibývá ještě třetí, což je v porovnání s podobnými školami nadstandard.

Cestuješ už při škole

V rámci studia cestovního ruchu jsou studenti během čtyř let vysíláni na různé jazykové pobyty. Podíváš se například na výměnný pobyt do mezinárodní jazykové školy v Anglii, na zájezd do Španělska a na spoustu míst po Česku. Ve třiceti budeš vzpomínat na zážitky z lyžařského výcvikového kurzu, zeměpisných exkurzí a praktická cvičení spojená s průvodcovstvím. Rozhodně tě nečeká nudné sezení v lavicích. Studenti na střední škole ARCUS dokonce sami vedou skutečnou fungující cestovní kancelář ARCUS, ze které mají finanční prospěch.

Zajímavá povolání

A co po střední? To bude jen na tobě. Spousta absolventů pokračuje ve studiu na vysokých školách, protože je to baví a mají dobré základy, ale není problémem ani rovnou nastoupit do práce. Možnosti jsou široké. Budeš mít slušné znalosti výpočetní techniky a tří cizích jazyků, což je obrovská výhoda. Uplatníš se v mnoha oborech spojených s ekonomikou, marketingem a managementem nebo přímo jako průvodce či pracovník cestovní kanceláře. Koneckonců s tím už budeš mít ze školní cestovní kanceláře ARCUS zkušenosti.

Zní to všechno lákavě? Tak vezmi rodiče a 12. ledna je přiveď na den otevřených dveří. Třeba je prostředí přesvědčí a budou nadšení stejně jako ty.

Sdílet článek