Poznávání ostrova Tenerife

Tenerife

Hledáte místo, kde vás okouzlí nádherná příroda, průzračné moře a pěkné pláže? Dovolená na Kanárech bude to pravé! Vypravit se sem můžete celoročně, protože zde vždy panuje příjemné podnebí.

Křížem krážem po Tenerife

Jakmile doletíte na Kanárské ostrovy, posuňte si čas o hodinu zpátky. Moře vypadá vždy lákavě, ale skutečně neplavte až za bóje, protože vlny vás dovedou dostat daleko od břehu. Až se unavíte z opalování a ležení na pláži, nezapomeňte na velmi oblíbené výlety. Pro snadnější přemisťování si pronajměte auto. Národní park Teide patří k obrovským lákadlům. Zdejší vrchol Pico del Teide je nejvyšší horou nejen ostrovů, ale i celého Španělska. Jde o sopku s posledním výbuchem v roce 1798. Pomocí lanovky se dostanete do výšky 3500 metrů nad mořem během několika minut. V pohoří Ananga se dostanete pěšinou až k majáku Faro. Město Puerto de la Cruz nabízí tropický komplex Loro Parque, kde si během dne zajdete na představení papoušků, kosatek, delfínů a lachtanů.

Adrenalinová dobrodružství

Kromě zajímavých trekingových tras po ostrově Tenerife vás čekají i jiné zážitky, které si zajistíte velmi snadno. S rybářskou společností se lze zúčastnit lovu žraloků. Okolo ostrova plave mnoho druhů žraloků a rybáři různého věku chtějí nějakého ulovit. Žraloci se však posléze vrací živí zase do vody. Během potápění objevíte vraky potopených lodí, zahlédnete město rejnoků a pohrajete si s několika druhy mořských živočichů. A do mořských hloubek se můžete ponořit ponorkou, kde budete ze sedadla sledovat pestrý podmořský život.

Cestovní agentura Rudolf Reisen vám připraví zájezdy na míru, abyste si maximálně užili svou vysněnou dovolenou. Vycestování s německou cestovkou vás určitě mile překvapí, ničeho se neobávejte a zkuste to také. Dočkáte se zajímavých cenových nabídek a domů si přivezete nezapomenutelné zážitky.

Sdílet článek