Na hory vezměte kvalitní nosiče lyží a snowboardů

nosiče lyží a snowboardů

Zimní zábava na horách se nesmí vynechat, vždyť období se sněhem netrvá zase tak dlouho. Před samotným pobytem vás však čeká balení nezbytností, kterých nebude zrovna málo. Na střechu připevněte nosiče lyží a snowboardů, které zajistí převoz při bezpečném upevnění. 

Nosiče lyží: magnetické a klasické

Na současném trhu se dá vybrat z klasických a magnetických nosičů. V prvním případě jde o ideální volbu hlavně pro rodiny. Upevnění se realizuje na příčné nosiče. U některých druhů počítejte s možností vysouvání, čímž se výrazně usnadní obsluhování. Magnetické nosiče lyží padnou do noty zejména aktivním sportovcům. Ve většině případů jsou určeny na dva páry lyží se standardním provedením. Připevnění jde velice jednoduše, náklad uzamknete výklopnými rameny nosičů. Tento způsob vás jistě ochrání před případnými nenechavci, ovšem raději si naložené vybavení po příjezdu na místo schovejte do určeného místa v hotelu, penzionu či chatě. 

Zaručeně se vám zalíbí například aerodynamický vysouvací moderní nosič od renomovaného výrobce s výsuvným provedením pro snadné vykládání lyží a snowboardů. Nosič vyjede mimo vozidlo, takže se nemusíte nahýbat přes střechu auta. Měkké pryžové úchyty zabrání poškrábání povrchu, velká tlačítka zvládnete obsluhovat i v silných zimních rukavicích. Nosič nasadíte přímo do T-drážek nosných tyčí pomocí integrované montážní součástky. 

Nosiče snowboardů se zamykáním

Bezpečnost a ochranu se nevyplatí podceňovat za žádných okolností, protože stačí okamžik, aby zloději využili příležitosti. Nosiče snowboardů a lyží nepatří k nejlevnějším záležitostem, proto dbejte na pevné připevnění, nesmí se během jízdy pohybovat. Špičky sjezdových lyží či běžek nasměrujte dozadu, tedy ke kufru. Před samotným nákupem prověřte výšku samotných nosičů, aby byla dostatečná a vázání nedrhlo o střechu.

Sdílet článek