Exotická dovolená na Maledivách

maledivy

Azurové nebe bez mráčku, průzračná mořská hladina, tisíce korálových ostrůvků protkaných plážemi s jemným pískem a vzrostlými kokosovými palmami, to vše je exotický ráj na zemi zvaný Maledivy. Pokud jste nestihli vyčerpat volno v práci přes léto a nyní pociťujete chuť pořádně si zarelaxovat a odpočinout, na Maledivách probíhá turistická sezona celoročně. Nejpříjemnější období pro koupání je zde přitom od listopadu do dubna. Dovolená na Maledivách je pro každého, kdo holduje potápění, vodním sportům nebo línému povalování na pláži.

Podmořský ráj pro milovníky potápění

Především možnosti potápění a šnorchlování jsou na těchto ostrovech dovedeny k dokonalosti. Atolové, neboli korálové ostrovy, přinášejí pestrou podívanou plnou aktivního podmořského života. Můžete zde vidět stáda barevných rybek, želvy, chobotnice, při důkladnějším zkoumání dokonce i záhadné vraky a podmořské jeskyně. Pokud svůj zájezd na Maledivy obohatíte projížďkou na lodi, můžete se dál od pobřeží setkat se žraloky, vzácnou mantou nebo murénou. Pro méně odvážné dobrodruhy, které láká podmořský život, ale raději zůstávají v suchu, je připravena nabídka výletů v loďce s proskleným dnem. Zároveň jsou Maledivy destinací vhodnou pro všechny tipy vodních sportů.

Pro příznivce ruchu velkoměsta

Pokud si nedovedete svou dovolenou na Maledivách představit bez ruchu, který k turistikým destinacím patří, rozhodně je pro vás nejvhodnějším místem okolí hlavního města Malediv Male. Město samotné je velice rušné a pulzuje neutuchajícím životem, ačkoliv co do velikosti má pouze 120 tis. obyvatel. Můžete zde nakoupit suvenýry a posedět v místních restauracích. Přestože je maledivská kuchyně velmi často bezmasá, na své si příjdou milovníci čerstvých ryb a také indického, kořeněného jídla, jehož vlivy se zde projevují.

Přes den v úzkých ulicích zaznamenáte nekonečné fronty motorek a aut, v přístavu jednu loď za druhou. Po vodě se do města dostanete nejpohodlněji. Jelikož lze město projít za jediný den, stačí se do města pouze připlavit na výlet a večer se vrátit do oblíbeného střediska, kterým je třeba Atol Severní nebo Atol Jižní Male.

Pokud váháte s výběrem cesty na Maledivy, využijte přehledný srovnávač zájezdů New Travel.cz. Vyberte si z nabídky renomovaných a prověřených cestovních kanceláří a jeďte na Maledivy last minute už příští týden.

Sdílet článek