Do světa za sportem: Které destinace nabízí příhodné podmínky pro milovníky adrenalinu?

adrenalinové sporty

Představa ideální dovolené se liší podle osobních preferencí. Někdo ji celou proleží na lehátku, jiný tráví hodiny na baru. My jsme se zaměřili na nadšené sportovce, kteří milují výzvy. Na otázku, do kterých destinací zavítat za adrenalinovými aktivitami, není snadné odpovědět. Jednoduše proto, že příhodná místa najdete všude na světě. U nás, na Slovensku i v Uzbekistánu. Přesto jsme se pokusili vybrat zajímavé a přitom dostupné tipy.

Nový Zéland

Čarokrásné scenérie plné zeleně, vysokých horských masivů, jezer a vodopádů se většině lidí nesmazatelně vtiskla do paměti díky filmové trilogii Pán prstenů. Nový Zéland však nabízí i ideální podmínky pro adrenalinové sporty. K nejoblíbenějším aktivitám patří bungee jumping v oblasti Taupo na severním ostrově. Za pozornost stojí také Queenstown s dech beroucí propastí Kawarau a 102 metru dlouhý Skippers Canyon. Anebo si rovnou dáte skok ze skalní římsy Nevis Highwire a okusíte, jaké to je, skočit nejdelší bungee jumping na světě? Na Novém Zélandu si dosyta užijete také skydivingu a raftingu.

rekreační sporty v zahraničí

Bali

Indonéský ostrov je Mekkou milovníků vodních sportů. Pokud holdujete surfování, zažijete svou životní jízdu. K top surfařským střediskům patří Kuta a Balagan. A až vás to na prkně přestane bavit, nasadíte si brýle a vydáte se na průzkum podmořského světa. Šnorchlování a potápění jsou na Bali „must do“ aktivity.

Řecko

Až vás přestanou bavit klasické rekreační sporty v zahraničí, vyzkoušejte něco nevšedního. Za adrenalinovým sportováním nemusíte přes půlku světa. Spoustu skvělých aktivit můžete provozovat i v Řecku. 

připojištění extrémních sportů

Nezapomeňte si před odletem sjednat připojištění extrémních sportů – bude se vám hodit třeba při canyoningu. Stejně dobře si však v Řecku užijete také lezení po skalách a windsurfing.

Sdílet článek