Výkup vozidel za hotové je díky oblibě ojetých aut na vzestupu. Nešlápněte vedle a inspirujte se našimi kroky k úspěšnému prodeji!

výkup vozidla za hotové

Přemýšlíte nad výkupem vozidla za hotové? Dnešní doba této službě přímo nahrává! Podle loňské statistiky je v České republice nákup ojetých aut stále populárnější, prodalo se jich až 700 000 za rok. Stále více Čechů navíc dává přednost autům domovským před těmi z dovozu. Dávno totiž neplatí, že automobil z Německa je zárukou kvality. Prověření historie a stavu vozidla je pro kupující stále větší prioritou. Pro všechny, kteří aktuálně zvažují odprodej svého starého vozu, ať už z důvodu koupě nového nebo z důvodu potřeby získat rychle finanční prostředky, jsme připravili několik tipů, jak z prodeje ojetého auta získat maximum.

Výkup vozidel za hotové je často jediným řešením

Pokud v současné době řešíte pořízení nového auta, je prodej toho starého cestou k získání alespoň části peněz, kterou můžete použít na akontaci, nebo přidat ke svým úsporám. Při rozhodování, zda svůj vůz prodáte vlastní cestou, nebo zda se obrátíte na některý z široké palety autobazarů, hraje asi nejdůležitější roli čas. Pokud na nového “člena rodiny“ pospícháte nebo jste narazili na výhodnou koupi, která nesnese odklad, může být jediným řešením forma odkupu vašeho vozu ze strany specializovaného autobazaru. Podívejte se na přehled těch nejvýznamnějších důvodů, proč zvolit právě tuto službu.

 • Peníze ihned na ruku – finanční obnos za staré auto obdržíte prakticky ihned po podpisu smlouvy
 • Nulová administrativa – renomované autobazary se postarají o veškerou agendu spjatou s odhlášením a převodem vozu
 • Záruku přebírá někdo jiný – neručíte za technický stav vozidla
 • Úspora času a nervů – nečekají vás žádné schůzky a nekonečné odpovědi na stav vašeho vozu od případných zájemců

Není autobazar jako autobazar

V dnešní době, kdy můžete online nakoupit nejen potraviny, oblečení, ale už i ojeté vozy, je velmi snadné najít společnosti, které se výkupem aut zabývají a vzájemně je porovnat. Řada z nich poskytuje online kalkulačky, kde několika kliknutími a zadáním parametrů zjistíte předběžnou částku vámi nabízeného vozu k odkupu. Přesto by cena neměla být jediným kritériem při posuzování těchto firem. Velkou roli hraje také doplňkový servis, který vám společnost poskytne, a díky kterému budete ušetřeni celé řady byrokratických kroků, kterým byste se jinak nevyhnuli.

Podívejte se spolu s námi na seznam všech kritérií, které byste měli při posuzování specializované společnosti určitě zvážit:

 • Předběžná cena – zjištěná např. z online kalkulačky, telefonického rozhovoru atd.
 • Konečná cena – finální cena stanovená technikem po prohlídce vozu
 • Termín schůzky
 • Osobní přístup personálu a chování k zákazníkovi
 • Vzdálenost autobazaru od bydliště a jeho dostupnost
 • Doplňkové služby
 • Způsob vyplácení – hotově či formou protiúčtu
 • Kvalita, přehlednost a transparentnost webových stránek

Prodat je možné i auta havarovaná a nepojízdná

Renomované autobazary nabízí výkup prakticky všech druhů vozů od luxusních, plně funkčních až po vozidla havarovaná, ve špatném technickém stavu i tzv. autovraky. Zda prodáváte značky německé, české, nebo japonské, to roli nehraje. Stejně tak, zda nabízíte osobní vůz, nebo dodávku. Setkat se můžete i s možností zajištění ekologické likvidace vozu včetně dovozu autovraku z celé České republiky. Často to bývá finančně zajímavější varianta, než návštěva sběrných dvorů a vrakovišť.

Pokud s prodejem auta nespěcháte, je vždy nejlepší zvolit tu variantu, která vám přinese nejvyšší poměr užitku s minimálním úsilím. Často ale bývá realita jiná a peníze ze starého auta potřebujete co nejdříve. I tak ale doporučujeme provést alespoň základní srovnání služeb autobazarů, které vám skrz webové rozhraní nabízí své služby. Jak hodnotíte vaši zkušenost s prodejem vozu vy? Doporučili byste výkup auta za hotové svým známým? Podělte se s námi o vaše zkušenosti v komentáři pod článkem.