Novou autobaterii vybírejte podle podle typu auta

autobaterie

Pokud jezdíte vlastním automobilem, tak se pravidelné péči nevyhnete. Své si vyžadují nejen karoserie, motor či pneumatiky, dobře se postarat musíte i o autobaterii. Aby se vám někdy v nevhodnou chvíli nestalo, že otočíte klíčkem v zapalování a ono nic. Auto ani nehlesne, protože autobaterie se vybila. Rizikové pro takovou situaci jsou hlavně zimní nebo letní měsíce.

Když s autem v zimě nejezdíte, autobaterie trpí

Autobaterii nesvědčí ani příliš chladné teploty, ale ani příliš vysoké. Obojí je extrém, který jí ubírá sil. V zimě kvůli mrazům autobaterie velmi rychle ztrácí svoji kapacitu. Jestliže tedy pravidelně automobilem nejezdíte a spíše stojí v garáži, nebo sice jezdíte, ale kratší trasy, je na zvážení, jestli nebudete autobaterii raději pravidelně dobíjet. Takto se totiž baterie nestíhá doplnit na plnou kapacitu.

I v létě je třeba se o autobaterii dobře starat

Ani v létě to nemusí být s autobaterií lepší, jestliže je vystavená vysokým teplotám. V nich se totiž může začít autobaterie začít sama vybíjet. Je-li baterie opravdu dost vybitá, pak hrozí sulfatace desek – kdy se na elektrodách článků usazuje síran olova a vytvoří nepropustnou vrstvu.

Jak pečovat o autobaterii

Je-li vaše auto – baterie starší jak 5 let, raději ji vyměňte za novou. V zimě, když auto delší dobu stojí, autobaterii jednou za 14 dní dobijte pomocí nabíječky. Pokud používáte v autě navigaci, nabíječku mobilu a podobně, nenechávejte je v autě zapojené. Zbytečně vám berou z autobaterie energii.

Pokud už má baterie vašeho automobilu nejlepší léta za sebou, je na čase se porozhlédnout po nové. Tu vybírejte vždy s ohledem na typ auta. V současné době můžete novou autobaterii také koupit prostřednictvím internetu – na webových stránkách https://www.nekvinda-obchod.cz/1-autobaterie/ máte přehledně seřazeny všechny druhy autobaterií pro osobní automobily, nákladní auta a traktory, kamiony a autobusy.

Sdílet článek