Likvidace vozidel jde snadno

Najde se mnoho situací, kdy se dosavadní automobil přestane zcela používat. Nejčastěji jde o stáří nebo nefunkčnost vozu. Je jasné, že nejvýhodnější bude se nevyhovujícího auta nějak zbavit, k čemuž pomohou firmy zaměřené na ekologickou likvidaci.

Výkup autovraků na náhradní díly

Staré auto nemusí být ještě úplně k ničemu, stačí zvážit možnost, že byste ho prodali na náhradní díly. Peníze navíc se přece vždycky hodí. Vykoupit se dají nejen dosud pojízdná auta, ale rovněž nepojízdná a havarovaná. Výkup autovraků je k dispozici po celé republice a cenu se dozvíte na základě momentálního stavu auta, roku výroby, současné hodnoty na trhu a podle značky. Vozidlo lze dopravit na domluvené místo, nebo si zajistit odtah. K výhodám patří odtah zdarma po Praze a Středočeském kraji. 

Počítejte také s výkupem katalyzátorů, dokonce za nejlepší ceny, jelikož se exportují přímo ke konečnému zpracovateli. Výkup se umožňuje soukromým osobám i firmám. Katalyzátor v autě se využívá ke snižování emisí motorů, které se vytvářejí při spalování benzínu nebo nafty. Zde probíhající chemické reakce, kdy se škodlivé látky přeměňují na oxid uhličitý, dusík, vodu a další sloučeniny, které škodí méně. Životnost katalyzátoru závisí na způsobu používání. Mnohdy si všimnete i vad, projevujících se problémovým startováním, zapáchajícími výfukovými plyny či obecně sníženým výkonem vozu. 

Likvidace autovraků jedině ekologicky

Vozidla nelze jen tak nechat někde v přírodě, ale platné normy upravují způsoby, jak autovraky zlikvidovat ekologickou cestou. V tomto případě se lze obrátit na odborníky, kteří se o veškeré náležitosti postarají. Ekologická likvidace se zařídí velice rychle a celý proces skončí vyřazením vašeho vozidla z registru. Pochopitelně se provede také zrušení povinného ručení a vy obdržíte potvrzení o ekologické likvidaci auta.