Jaké druhy průmyslových vah existují?

V mnoha odvětvích, ať už pro zpracování surovin, nebo kontrolu hotových výrobků, se používají průmyslové váhy. Současný trh je však rozmanitý a nabízí hned několik variant vážicích systémů, přičemž záleží především na účelu použití. V následujících řádcích se na tento specifický sortiment podíváme podrobně. Stejně tak vám představíme společnost nabízející průmyslové váhy vysoké kvality. 

S velkou pravděpodobností vás nepřekvapí, že se průmyslové váhy používají v mnoha segmentech, a to ve farmacii, potravinářském i chemickém průmyslu, ale i zemědělství. Uplatnění však nachází i v dopravních a logistických podnicích. 

Nabídka průmyslových vah

První možností je takzvaná silniční váha. Jak už samotný název napovídá, používá se k vážení vozidel s nákladem i bez nákladu. Silniční váha bývá buď nájezdová, nebo zapuštěná. Záleží na tom, jaké provedení preferujete. Do dané skupiny spadají i takzvané mostní váhy, dále pak automobilové váhy pro nákladní vozidla a mostové váhy.

Silniční váhy by neměly chybět ani v zemědělství. Průmyslová váha pro zemědělce zvládne statické vážení, odhad váhy i dynamické vážení. 

Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na tenzometrické váhy, které se vyrábí na zakázku. Slouží pro vážení velkých břemen a strojů, jako jsou letadla, vagóny na hydraulických zvedácích a podobně. Vzhledem k tomu, že se vyrábí na míru, ujasněte si všechny požadavky. 

V neposlední řadě narazíte na kolejové váhy, tedy váhy pro kolejová vozidla, které se taktéž jako předchozí druhy skládají z mechanické a elektronické části. 

Kdo nabízí průmyslové váhy? 

Ve své podstatě nezáleží na tom, jestli požadujete váhu pro zemědělství, nebo jiný průmysl, protože vždy by měla váha splňovat vládní nařízení a směrnice. Podívejte se na nabídku společnosti TENZONA, v jejímž portfoliu je jak mostová váha, tak i silniční či tenzometrická.