Jak vybrat autoškolu?

Pojištění vozidla

Správný výběr autoškoly se s člověkem ponese po další roky jeho života. A v dnešní době vybrat výhodnou a zároveň kvalitní autoškolu dá celkem zabrat. Jak si ale v moři nabídek správně vybrat? Na co si při jejím výběru dát pozor a na co je dobré se zaměřit?

První, na co se žadatel o řidičský průkaz zaměří, je cena. Ta však mnohdy kvalitu vybrané autoškoly neurčuje. Existují levné s přijatelnou i nepřijatelnou kvalitou výuky, to samé se dá ovšem najít i mezi dražšími autoškolami. Při výběru je lepší se zaměřit na jiné faktory, které kvalitu nabízených služeb určují (například komunikace personálu, praxe instruktorů apod.), a brát ohledy na recenze např. na internetu nebo zkušenosti přátel či známých.

Dalším častým parametrem, na který se při výběru autoškoly lidé zaměřují, je vzdálenost od bydliště. Mnohdy je však lepší si trochu zajet než si vybrat takovou, která je sice blízko od domova, ale má třeba nízkou kvalitu výuky nebo vozového parku (např. starý model auta).

Pokud si člověk konečně vybere, není špatné se zaměřit i na komunikaci a přístup personálu autoškoly. Právě s ním bude klient po několik dalších týdnů v kontaktu. Nástup do autoškoly se v dnešní době často řeší elektronicky nebo po telefonu. Rozhodně však není na škodu navštívit autoškolu a seznámit se s instruktorem i ostatními zaměstnanci osobně.

Moderní doba internetu nejen při výběru autoškoly poskytuje velkou pomoc při jejím hledání. Do vyhledávače stačí napsat požadovaná klíčová slova, například autoškola Kladno nebo autoškola v Kladně, a dál se zaměřit na jejich recenze, hodnocení a porovnávání.

autoškola Kladno

Kvalita autoškoly – jak se pozná?

Kvalitu autoškoly udává hned několik faktorů. Kromě recenzí a hodnocení na internetu mezi ně patří například:

  • zázemí autoškoly,
  • kvalita materiálů pro výuku,
  • stav a udržování výukového parku (např. moderní vozy),
  • přístup personálu, jeho ochota, zájem, komunikace,
  • praxe a profesionalita instruktorů,
  • webové stránky autoškoly,
  • počet a frekvence jízd (pro sk. B je uzákoněno 28 vyučovacích hodin, tedy 45 minut), možnost plánování,
  • přijatelná cena.

Právě praxe a profesionalita instruktorů je velkým přínosem pro každého začínajícího řidiče. Díky kvalitě autoškoly a přístupu tamního personálu se člověk naučí dobře řídit a ovládat pravidla silničního provozu. Pojištění vozidla ho tedy v budoucnu nemusí stát mnoho peněz, když se díky profesionalitě, která mu byla dána již v samotném začátku, bude vyhýbat autonehodám na silnicích či nehodám při parkování a podobně. Pojištění vozidla je dražší pro ty, kteří řídí neopatrně.

Sdílet článek