Co má vliv na cenu vozidla při prodeji?

Potřebujete prodat své vozidlo, ale netušíte, jakou cenu za něj požadovat? Podívejte se na skutečnosti, které zásadním způsobem promlouvají do konečné ceny za automobil. 

Tyto prvky cenu auta zvyšují

Samozřejmě pokud se rozhodnete pro výkup vozidel a budete své auto nabízet k prodeji společnosti, která vám dá peníze ihned na ruku, všech těchto detailů se zbavíte. Výkup vozidel se totiž postará o konkrétní cenovou nabídku za vaše vozidlo na základě vámi uvedených údajů. Následně se stačí jen osobně sejít a při podpisu smlouvy je vám ihned vyplacena plná částka za vaše auto. 

Pokud ale budete auto prodávat svépomocí, hodí se vědět, co jeho cenu může navýšit. Jedná se například o fakt, že má dieselový motor. Ty jsou mezi uživateli stále oblíbené, a to nejen pro svou spolehlivost. Samozřejmě ale cena auta vzroste i v případě, že se jedná o přestavbu na LPG, což patří mezi ekonomické palivo. Máte metalický lak? Body navíc! Cena jde nahoru. Dále se bude hodit, pokud máte tažné zařízení, klimatizaci, automatickou převodovku, kožený interiér, litá kola a xenonová světla. 

Zde se bude cena za vozidlo snižovat

V některých případech se ale cena za vaše auto poněkud sníží. Jedná se o situace, kdy je vozidlo ve špatném technickém stavu. To ale není jediný případ. Dále se cena sníží i pokud má vozidlo neatraktivní barvu, nebo také vysoký počet najetých kilometrů. Vykazuje vaše auto vysokou spotřebu? Jeho cena bude logicky nižší. Neměli jste příliš mnoho času pro údržbu interiéru? I v tomto případě bude cena auta klesat. Mechanické závady nebo chybějící servisní knížka vám také uberou body, které vaše konkurence splňuje a má k dispozici. 

Můžete se podívat na přibližné ceny vozidel vašeho typu a stáří. Odpovídají stavu vašeho vozu, nebo můžete nabídnout něco navíc a cena se vyšplhá výše? Udělejte si předběžnou představu o tom, kolik za své vozidlo dostanete.