Chiptuning krok za krokem

Liberec chiptuning

Zatímco dříve se tuningu věnovalo pouze omezené množství zasvěcenců, v současné době využívá možnosti odborného zvýšení výkonu motoru čím dál více milovníků rychlých vozidel. Díky tomuto jednoduchému úkonu se totiž i obyčejný osobní vůz může proměnit v rychlé vozidlo, které se právem stane chloubou jeho majitele. Z jakých kroků a úkonů tedy chiptuning sestává? Pojďme si je krátce shrnout!

1. Diagnostika řídicí jednotky

Jedním z prvních kroků by v každém případě měla být diagnostika řídicí jednotky, během níž se ověří, zda je možné chiptuning vůbec provést. Nutno podotknout, že diagnostika řídicí jednotky by se měla provést také po dokončení chiptuningu.

2. Zálohování softwaru

Před samotným přehráním řídicí jednotky je třeba provést zálohu původního softwaru, například na CD, které bude mít majitel vozidla v případě potřeby kdykoli k dispozici. Díky této záloze je možné v budoucnu vrátit řídicí jednotku do výchozí podoby.

3. Přehrání řídicí jednotky

A nyní už přichází na řadu samotné zvýšení výkonu motoru. To se samozřejmě obejde bez sebemenších technických zásahů do konstrukce vozidla. Nutné je pouze přehrání řídicí jednotky, případně jednotky automatické převodovky.

4. Dynamický test

Po provedení chiptuningu by měl následovat takzvaný dynamický test, ve kterém se ověří, že i po zvýšení výkonu vozidlo stále vyhovuje emisním limitům, které jsou čím dál více kontrolovány.

Možnosti chiptuningu v rámci ČR

Kde najít spolehlivou chiptuningovou firmu, které budete moci svěřit svůj vůz bez obav? Téměř na celém území České republiky není problém takovou společnost nalézt. Za dobrý příklad nám mohou posloužit severní Čechy, například v Liberci chiptuning není sebemenší problém. Proč tedy hledat v Praze, když můžete využít možnosti chiptuningu v Liberci a okolí?

Sdílet článek