6 tipů, co dělat, když si zabouchnete klíče od auta

náhradní autoklíč

Zabouchnuté klíče od auta patří k těm nejčastějším problémům, které dokážou opravdu zkomplikovat život a mohou se stát každému z nás, většinou v tu nejnevhodnější dobu. Víte, co byste v takovou chvíli měli dělat? Nechte si poradit a vyberte si to nejlepší řešení.

1) Mít vždy náhradní klíč

Autoklíč můžete ztratit, zabouchnout si v autě nebo jej uložit někam, kde jej nemůžete nějakou dobu najít. Je dobré mít vždy náhradní klíč k autu. Můžete jej nechat doma na viditelném místě, schovat jej u partnera nebo ho uložit do trezoru. Pokud máte navíc autoklíč s imobilizérem, rozhodně si nechte vyrobit i náhradu.

2) Zavolat do servisu

Pokud však náhradní klíč nemáte nebo jste si v autě zabouchly oba klíče, tak můžete zavolat do servisu, kde vám autoklíč mohou vyrobit znovu. Počítejte s tím, že se nejedná o levnou záležitost, ale váš problém se zabouchnutými klíči to může vyřešit.

3) Volat zámečnickou pohotovost

V případě nouze, když se do auta opravdu potřebujete dostat a s autem odjet, tak můžete zavolat na zámečnickou pohotovost. Tato služba vám sice nevyrobí nový autoklíč, ale auto vám odemkne. Opět počítejte s tím, že za tuto pomoc zaplatíte, cena se pohybuje od 1000 Kč a výš.

4) Zámek vyháčkovat

Pokud máte starší auto a nechali jste například otevřené okýnko, tak se můžete pokusit otevřít dveře pomocí dlouhého a pevného drátu. Stejně tak můžete zkusit otevřít auto i se zavřeným okýnkem. Zkuste drát prostrčit pod těsnící gumou a zámek opět zevnitř auta otevřít.

5) Rozbít okno

Rychlým, ale mírně náročným řešením je rozbitá okna. Tuto metodu používejte, když vyčerpáte předešlé možnosti a víte, že potřebujete svůj konkrétní autoklíč s imobilizérem, který jste si zabouchly například v kufru nebo na zadní sedačce, popřípadě v zapalování. Při rozbíjení okna dejte pozor, abyste si neublížili a auto neponičili víc, než je nutné.

6) Nouzové případy

V některých případech je na místě zavolat hasiče nebo policii. Hlavně pokud jste si zabouchly klíče a nemáte náhradní autoklíč a v autě máte dítě nebo psa. V případě ohrožení zdraví a v ohrožení života je vždy nutné jednat rychle a efektivně.

Sdílet článek