Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz.
Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.
Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.
Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.
Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.
Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.
Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).
Zlato je ideální forma „spoření“ na důchod
Začínáte se bát ne zrovna hezkého vývoje důchodového systému v naší zemi? Pak musíte pochopit, že je potřeba se zajistit svépomocí. Jedině tak budete mít jistotu příjemného důchodu bez starostí a strádání.
A právě v tomto ohledu patří zlato mezi nejšikovnější metody zabezpečení. Jedná se totiž o čistě dlouhodobý produkt pro vyložené „konzervy“. Největší výkonnost poskytuje právě v období dvaceti a více let.
Právě v takto dlouhém horizontu naprosto běžně (historicky) nabízí zhodnocení v řádu stovek a stovek procent.
Přední světoví analytici navíc potvrzují, že tento jev do budoucna neskončí, ba právě naopak! V následujících dekádách očekávají ještě rychlejší růst ceny zlata.
Nenechte se tedy zaskočit krátkodobými výkyvy (například v posledních měsících prudce vzrostla cena zlata) a myslete dlouhodobě. Čím déle tedy budete čekat, za tím horší cenu budete ve výsledku nakupovat a tím slabší vaše investice bude.
Fyzické zlato za pěknou cenu
Naše malá země má jednu velkou nevýhodu – žádná vyloženě česká mincovna nevyrábí vlastní slitky ani cihly.
Veškeré zlaté slitky a cihly tudíž dovážíme od svých zahraničních sousedů (hlavně od Švýcarů a Němců). Proces přepravy logicky něco stojí. K tomu připočtěte až nemravně vysoké marže některých koncových prodejců.
A výsledek? Samozřejmě velmi odlišné ceny úplně stejných produktů. Jeden prodejce vám prodá gramový slitek za přibližně 2 000 Kč, jiný za 2 500 Kč.
Vyhodit 500 Kč je špatné? Nyní si představte, že takto vyhazujete peníze několikrát ročně po dobu třeba dvaceti let. V takovém případě se bavíme o stovkách tisíc.
I přesto se raději zaměřujte na fyzické slitky. U virtuálního držení a akcií zlatých firem zkrátka nemáte takovou jistotu. A bankovní spoření do zlata? To vydělává spíše bankám, zatímco investorům nikoliv.